FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI

FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI NEDİR?

Kısaca "Farabi Değişim Programı" olarak adlandırılan Yükseköğretim Kurumları Arasında Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim Programı, üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri bünyesinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim-öğretim yapan yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişim programıdır.

Farabi Değişim Programı, öğrenci veya öğretim üyelerinin bir veya iki yarıyıl süresince kendi kurumlarının dışında bir yükseköğretim kurumunda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmelerini amaçlamaktadır.

Farabi Değişim Programının uygulanmasına ilişkin ilkeler, Yönetmelik ve Esas ve Usuller tarafından ayrıntılarıyla belirlenmiştir.

Önemli NOT:

Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararı ile 2012-2013 eğitim-öğretim dönemi de dahil olmak üzere bu dönemden itibaren sadece bahar yarıyılı ilanı ve başvuru süreci bir sonraki karara kadar durdurulmuştur.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın 31.12.2010 tarih ve B.30.0.SGB.0.00.00.00-1318 sayılı yazısı ile, Farabi Değişim Programı kapsamında gerçekleşen öğretim üyesi hareketliliğinin uygulanmasında ortaya çıkan bazı tereddütlerin giderilmesine yönelik gerekli düzenlemeler yapılıncaya kadar durdurulmasına karar verildiği bildirilmiştir.

 

Bu içerik 03.03.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 5172 kez okundu.